Wycieczka integracyjna do Kazimierza

W dniach 12-14.05.2023 odbyła się wycieczka integracyjna przedstawicieli organizacji pozarządowych, działaczy społecznych i seniorów korzystających z oferty programowej CAS. Tym razem zawitaliśmy do Kazimierza Dolnego. Pogoda była wspaniała co miało znaczenie, gdyż wszystkie zaplanowane atrakcje zostały zrealizowane.

To piękne miasto z cudownym rynkiem, klimatycznymi uliczkami, Górą Trzech Krzyży, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na rzekę Wisłę i całą okolicę na długo pozostanie w naszej pamięci.

Godny polecenia jest Dom Szkoleniowo-Rekreacyjny „Kwaskowa”. To bardzo piękne, urokliwe, ciche i ustronne miejsce, a jednocześnie położone blisko rynku, bo zaledwie 600 m. Gospodarze stanęli na wysokości zadania oferując bazę noclegową, pyszne, świeże jedzenie oraz atrakcje w postaci ogniska z pieczeniem kiełbasek, zabawę z DJ-em oraz profesjonalnego przewodnika.

Rejs statkiem po Wiśle, niespieszne snucie się po uliczkach Kazimierza, spacer Wąwozem Korzeniowym, zaduma w pozostałościach Kirkutu zniszczonego przez nazistów w czasie II Wojny Światowej pozwoliły wyciszyć się i naładować dumą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie wspaniałej atmosfery i pozytywną energię. Z Wami choćby i na koniec świata!!!