Dni Tolerancji – równi sobie – z ekologią na ty

Właśnie rozpoczęliśmy przedsięwzięcie pod nazwą „Dni Tolerancji – równi sobie – z ekologią na ty” Jest to zadanie realizowane w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030″.

Już trzeci raz wychowankowie świetlicy „Romowie Jutra” i świetlicy „Chatka” prowadzonej przez Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy Serce spotykają się, by pokazać, że razem można więcej. Tegoroczna edycja, oprócz nadrzędnego zadania, czyli tolerancji bez względu na kolor skóry, różnice kulturowe czy język, skupia się na uświadomieniu dzieciom i młodzieży doniosłości problemu degradacji środowiska naturalnego, zanieczyszczenia wody, powietrza i przede wszystkim konieczności dbania o świat przyrody.

9.05.2023 wychowankowie obydwu świetlic odwiedzili siedzibę Fundacji Integracji i Kreatywności AKUKU w Rudzie Śląskiej. Tam świetliczanie bawili się na recyklingowym placu zabaw, karmili zwierzęta: osły, kozy, króliki, koty, żółwie, rybki, wiewiórki i kawie, następnie brali udział w warsztatach dekupażu – wykonywali podkładki drewniane i karmniki dla ptaków.

Zwieńczeniem tego dnia było ognisko i pieczenie kiełbasek. Pogoda dopisała, więc nasza eskapada należała do udanych.