CAS na Festyn

W dniu 25.06.2021 odbył się w Centrum Aktywizacji Społecznej festyn organizacyjny w ramach tzw. „Dni Tolerancji – Równi Sobie”. To zadanie jedno z wielu Programu „Romowie Jutra” które Centrum z powodzeniem realizuje od 6 lat.

W festynie brali udział dzieci i młodzież świetlicy romskiej oraz świetliczanie „Chatki” prowadzonej przez Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy Serce. Działania uświadamiające na warsztatach integracyjnych w Skansenie w dniu 28.05.2021 (o których pisaliśmy wcześniej) utrwalone na projekcji filmu „Pinokio” były kontynuowane na piątkowym festynie. To wszystko oczywiście w formie zabawy, w przyjaznej atmosferze przy grillu, żurku i słodkościach. Oprócz młodzieży w imprezie brali udział również seniorzy działający w CAS. W ten sposób przedsięwzięcie to miało także charakter integracji międzypokoleniowej.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie. Specjalne podziękowania należą się Fundacji „W każdym wieku” za pełen profesjonalizm w pracy z dziećmi, Teatrowi GABI ART za rozkręcenie zabawy, za prowadzenie animacji, firmie Grajfka za stworzenie możliwości rozwoju manualnego przy tworzeniu ekologicznych pachnących mydełek, Stowarzyszeniu SSKS „Silesia” za użyczenie sprzętu nagłaśniającego, Chorzowskiemu Centrum Kultury za wypożyczenie zastępczej sceny – trawki, MORiS za użyczenie i rozstawienie namiotów, Zespołowi Szkół Budowlanych w Chorzowie za stoły i ławki piknikowe.