Wycieczka w Pieniny

W dniach od 7.06 do 9.06 Centrum Aktywizacji Społecznej zorganizowało kolejną wycieczkę integracyjną. Tym razem przedstawiciele organizacji pozarządowych, działacze społeczni, środowiska lokalne udali się w Pieniny. W pierwszym dniu naszej eskapady mieliśmy okazję podziwiać XV-wieczny Kościół Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim. Obiekt wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po obiedzie grupa wycieczkowiczów udała się do Niedzicy i zwiedziła XIV-wieczny zamek. W czasie wolnym część osób korzystała z rejsu statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, inni wypoczywali na plaży lub pod parasolami pobliskich kafejek.

Wieczorem odbyła się tradycyjna zabawa prowadzona przez profesjonalnego DJ’a.

W drugim dniu, po śniadaniu, wyruszyliśmy na spływ Przełomem Dunajca. Wrażenia były niesamowite, wspaniała pogoda, orzeźwiająca bryza lodowatego Dunajca, zapierające dech w piersiach widoki i dowcipy flisaków sprawiły, że spływ pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Następnie wycieczkowicze mieli okazję przez kilka godzin pobyć w pięknej Szczawnicy, a po powrocie do bazy noclegowej w Zajeździe Czorsztyńskim we wsi Maniowy czekała na nas kolacja grillowa i hulanki z kapelą góralską. Biesiada z kapelą przejdzie chyba do historii wszystkich imprez rozrywkowych organizowanych przez CAS, a gościnność właściciela zajazdu była imponująca i zasługuje na pochwałę.

9. czerwca wyruszyliśmy do Starego Sącza i po kilkugodzinnym pobycie niechętnie wróciliśmy do Chorzowa. Zespół CAS bardzo dziękuje uczestnikom wycieczki za zdyscyplinowanie, wspaniałe humory i pozytywną energię, którą będziemy się karmić do następnego razu. Pozdrawiamy.